ABD'de tren soygunları başladı!

ABD'nin Los Angeles şehrinden geçen Union Pacific treni şehir merkezinden geçerken yavaşladığı esnada hırsızlar tarafından soyuldu. Kameralara yansıyan görüntülerde aralarında Amazon kargo kutularının da olduğu bir kutunun raylarda içi boş şekilde kenarlara atıldığı görüldü. Union Pacific yetkilileri konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Union Pacific, California'daki artan kargo hırsızlıklarından çok endişe duyuyor ve bu suç faaliyetini engellemek için birkaç adım attık." cümlelerine yer verdiler.

 

Los Angeles'ta kargo taşıyan Union Pacific treni her seferinde hırsızların hedefi oldu.

 

 

Hırsızlar kargo treni şehir merkezinden geçerken yavaşladığı esnada vagonlara atlayarak bulabildikleri her şeyi çalıyor ve rayları boş kutularla dolduruyorlar.

 

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALARIN KARGOLARINI DA YAĞMALIYORLAR

 

Ülkenin her bölgesine giden kargo paketleri arasında dünyaca ünlü Amazon, REI gibi mağazaların kargo paketleri de yer alıyor.

 

 

 

Konuyla ilgili olarak yerel basına yansıyan haberlerde Union Pacific'in treninin kilitlerinin kesilmesinin çok kolay olduğu ve bu durumun hırsızların işini kolaylaştırdığı ifade edildi.

 

POLİSE SOYGUN İHBARI GİTMEMİŞ

 

Gazetecilerin olay yerinde bulunduğu sırada bile hırsızların trene baskın yaptığı ve güpegündüz konteynerleri soyduğu görüldü.

 

Ayrıca Los Angeles polisi yaptığı açıklamada, Union Pacific'in polise hiçbir zaman soygun ihbarında bulunmadığını ifade etti.

 

YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA GELDİ: ARTAN HIRSIZLIKLARDAN ENDİŞE DUYUYORUZ

 

 

Union Pacific yetkilileri konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Union Pacific, California'daki artan kargo hırsızlıklarından çok endişe duyuyor ve bu suç faaliyetini engellemek için birkaç adım attık. Bu demiryolu suçluları, halk, çalışanlarımız ve yerel kolluk kuvvetleri için ciddi bir güvenlik tehdidi oluşturmaktadır." ifadelerine yer verdi.

 

Union Pacific tarafından yapılan açıklamada, şirkete bağlı güvenlik görevlilerinin sayısının artırıldığı, ayrıca yerel polisle ortak faaliyet göstermeye başlayacakları bildirildi.

  • 2 / 1

  • 2 / 2

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.