Haber Haber Girişi : 26 Ocak 2023 11:05

Tütüncü’den Bakan Varank’a BilimFEST daveti

Akdeniz Bölgesinin ilk ve tek Bilim Festivali BilimFEST, büyüyen bir heyecanla 30 Mart ve 2 Nisan tarihlerinde kapılarını açıyor.

Haber Arası Reklam  1

 

 

Fikret Eray KÜMBETLİOĞLU

 

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ankara’da ziyaret ettiği Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ı Akdeniz Bölgesinin ilk ve tek Bilim Festivali Antalya BilimFEST’e davet etti.

 

Akdeniz Bölgesinin ilk ve tek Bilim Festivali BilimFEST, büyüyen bir heyecanla 30 Mart ve 2 Nisan tarihlerinde kapılarını açıyor.

 

Dev organizasyon için Ankara’ya giden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin göz bebeği kurumların katılacağı BilimFest’e, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı davet etti.

 

 

Başkan Tütüncü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’a, geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Antalya Bilim Merkezi’nin açılışı ve 1. BilimFEST’teki desteklerinden dolayı da teşekkürlerini iletti.

 

Başkan Tütüncü, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ı da makamında ziyaret ederek, 2. BilimFEST’e davet etti. TÜBİTAK ziyareti sırasında Antalya BilimFEST’in, hazırlıkları da değerlendirildi.

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, Ankara ziyaretlerinde Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Özsoy, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler ve Antalya Bilim Merkezi Müdürü Selim Tıraş eşlik etti.