Siyaset Haber Girişi : 24 Ocak 2023 14:49

Ümit Özdağ neden Böcek’e saldırdı?

Ümit Özdağ ve Muhittin Böcek arasında geçen ''Milliyetçilik'' polemiği devam ediyor.

 

Haber Arası Reklam  1

 

 

Ümit Özdağ ve Muhittin Böcek arasında geçen ”Milliyetçilik” polemiği devam ediyor.

 

 

Fikret Eray KÜMBETLİOĞLU

 

 

Zafer Partisi (ZP) Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek arasında geçen, ”Milliyetçilik” polemiğinin perde arkasında neler yatıyor?

 

İşte düşünülen o detaylar…

 

Her şey nasıl başladı?

 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ konuşmasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için “PKK ile müzakere süreci başlatacak” sözünün ardından, Meral Akşener ve Ümit Özdağ arasında soğuk rüzgarlar esmeye başladı.

 

Siyaset gündemine düşen “PKK” polemiği devam ederken ZP Genel Başkanı Ümit Özdağ şimdi ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile “Milliyetçilik” polemiğine girdi.

 

Özdağ rahatsız mı oldu?

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek arasından su sızmıyor.

CHP’li Başkan Böcek’e her zaman destek veren Meral Akşener, genel seçimlere yakın yine altılı masada bulunan CHP’li isimlerle samimi olması, Ümit Özdağ’ın bu yakın ilişkiden acaba rahatsız mı oluyor sorusunu akıllara getiriyor.

 

 

Bilindiği üzere CHP’li Başkan Muhittin Böcek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gibi yakın isimler arasında yer alıyor.

Hatta söz konusu siyasi kulislerde Böcek’in yerel seçimlerde İYİ Parti’ye transfer olacağı sürekli iddia edilirken Muhittin Böcek her daim CHP’de kalacağını ifade ediyor.

 

 

Kılıçdaroğlu’ndan açıklama gelmedi

 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Cumhuriyet Halk Partili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek arasında geçen “Milliyetçilik” polemiğine ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dahil olmadı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu konu hakkında herhangi bir açıklama yaparak Başkan Böcek’e destek vermedi. İYİ Parti lideri Akşenir’in ise bu polemiğe girip girmeyeceği merak konusu.

 

ÖZEL HABER