Sağlık Haber Girişi : 26 Ocak 2023 09:25

Uzman Ayşegül Kaya uyardı!

Güzellik uzmanı Ayşegül Kaya güzellik salonu tercih edecek vatandaşları uyardı.

Haber Arası Reklam  1

 

 

Fikret Eray KÜMBETLİOĞLU

 

Güzellik uzmanı Ayşegül Kaya güzellik salonu tercih edecek vatandaşları uyardı. Kaya aynı zamanda kozmetoloji konusunda ise kısa bilgiler verdi.

 

Güzellik uzmanı Ayşegül Kaya, gazeteci Fikret Eray Kümbetlioğlu'na önemli açıklamalarda bulundu.

 

Uzman Ayşegül Kaya, 8 yıl aldığı uzman eğitimi ile yaklaşık iki yıldır Antalya'da Albarose Beauty Home salonu ile hizmet veriyor.

 

Güzellik uzmanı Ayşegül kaya aynı zamanda "Usta Öğretici", "PMU Expertin", "Kalıcı Makyaj" ve "İpek Kirpik, Lifting" uzamanı.

 

Ayşegül KAYA

 

Kaya, güzellik salonu tercih edecek vatandaşları özellikle güzellik salonlarının ruhsatlı olup olmadıklarını kontrol etmelerini ve hijyenli bir ortama gitmelerini, merdiven altı kozmetik ürünlerden ve işinde uzman olmayan insanlara asla cilt ile alakalı bakım yaptırmamaları konusunda uyardı.

 

 

Kozmetoloji, gençten yaşlıya hemen hemen her kadının kullandığı en moda alanlardan birisi.

 

Bu kozmetik prosedürler sayesinde kadınlar ameliyatsız birçok alanda değişiklik yaparak istediği görüntüye sahip olabiliyor.

 

Bu işlemlerin yöntemleri ve yan etkilerinin neler olduğuna ilişkin bilgi veren güzellik uzmanı Ayşegül Kaya, kozmetik prosedürleri doğru uygulandığında ve kaliteli müstahzarlar kullanılarak yapıldığında hiçbir yan etkisi olmadığını ve tamamen zararsız olduklarını kaydetti.

 

Kaya, "Bugün piyasada çok sayıda düşük kaliteli, ucuz, zararlı ürün ve bu alanda profesyonel olmayan kozmetikçiler bulunmaktadır. Bir güzellik uzmanı seçerken hanımlarımıza öncelikle doktorun bilgisine ve işlem sırasında kullanılacak preparatların kalitesine dikkat etmelerini tavsiye ederim. Dışarıdan rahat görünen bu alan aslında riskli ve sorumluluk sahibi bir alandır. Uygunsuz bir prosedür sırasında pek çok istenmeyen durum ortaya çıkabilir. İyi bir güzellik uzmanının aynı zamanda iyi bir doktor olması gerektiğini unutmayın. Genel olarak kozmetoloji alanı geniş bir alandır. Standart kozmetoloji prosedürlerinin yanı sıra burun eğrilerinin düzeltilmesi, burun sarkması, yüz ve çene bölgelerinin düzeltilmesi ile dahi ameliyatsız mükemmel sonuçlar elde etmek mümkündür" dedi.

 

 

Burun, yüz ve çene bölgesinde nasıl düzeltmeler yapıldığı yönündeki soruya Ayşegül Kaya karşılık şunları söyledi: "Yüz elmacık kemiklerindeki asimetrileri dolgu maddeleri yardımı ile düzeltiriz. Ameliyatsız küçük çeneyi büyütebilir ve büyük çeneyi küçültebiliriz" diye konuştu.

 

Kaya açıklamasının devamında ise şu şekilde konuştu: "İşlem sırasında hyaluronik asit bazlı doğal dolgular kullanıyoruz. Tamamen zararsızdır. Zamanla emilir. Bu yöntemlerle çene açısını sıkılaştırarak daha gösterişli bir görünüm elde edersiniz. Şimdi çok moda."

 

Botoks ile ilgili bilgi veren Ayşegül Kaya, "Botoks yüz kırışıklıklarını açmak için kullanılır. Yüzün her yerinde kullanılmamalıdır En çok alın, kaş ve göz çevresinde kullanılır. Aşırı terleme olduğunda koltuk altı ve ayak tabanlarında da kullanılır." dedi.

 

Güzellik uzmanı Ayşegül Kaya: "Gülerken damak belirirse Botoks ile ortadan kaldırabiliriz. Bayanlar genellikle bu prosedürden korkarlar. Bir uzman tarafından düzgün bir şekilde uygulanırsa tamamen korkusuz bir işlemdir" ifadelerini kullandı.

 

Kaya, "Erkekler kozmetoloji prosedürlerini kullanıyor mu ve hangi şekillerde?" sorusuna da, “Erkeklerin çene bölgesindeki kusurlar için tedavi aramaları daha olasıdır" diyerek cevap verdi.

 

ÖZEL HABER