Haber Haber Girişi : 16 Ocak 2023 03:45

Yaşam Koçu Esma Biner ile çok özel

Girişimci iş insanı ve yaşam koçu Esma Biner ile çok özel söyleşi...

Haber Arası Reklam 1

 

 

Fikret Eray KÜMBETLİOĞLU

 

 

Ünlü girişimci ve aynı zamanda yaşam koçu Esma Biner gazeteci Fikret Eray Kümbetlioğlu’na özel açıklamalarda bulundu.

 

Esma Biner, yaşanılan olumsuzlukları olumlu yönleriyle baktığımız zaman hayatın daha da anlamlı olduğunu belirtiyor.

 

İşte o kısa söyleşi…

 

 • Yaşam koçluğu sana neyi ifade ediyor?

 

 • İlk önce yaşam koçluğu denilince insanlar arasında ve insanların akıllarında yanlış algı oluşuyor. Hayatımızda sürekli pozitifliği ifade etmiyor elbette. Ancak profesyonel destek almak hayatımızın büyük bir bölümünü olumlu yönde etkiliyor tabii.

 

 • Neden yaşam koçluğunu tercih ettiniz?

 

 • Aktif yaşam koçluğu yapmaya karar verme sebebim, son zamanlarda her gittiğim ortamda veya şu an hepimizin kullandığı, içinde bulunduğu sosyal medya içerisinde yaşadığımız olumsuzluklar, bir çok insanın hayattan beklentilerinin kalmaması, yeni nesil z kuşağının asi ve umutsuz oluşu beni çok fazla üzdüğü için bir nebzede olsa insanlara karşı olan inancım ve hayata olumlu bakış açım sebebiyle onlara iyi yönde farkındalık yaratıp yardımcı olmak istemeyle başladı. Aktif yaşam koçluğu bana göre ruh ile enerjinin birleşmesini ifade ediyor.

 

 • Girişimci ruhu herkes de var mıdır ?

 

 • Girişimcilik ruhu bizim hayallerimiz ve hedefleri doğrultusunda çıkar. Elbette her insan girişimci iş insanı olabilir. Her insanın farklı hedefleri ve hayalleri vardır mutlaka. Fakat ekonomik ve zamansal özgürlüğün olduğu bir fırsatta girişimci ruhumuz ortaya çıkıyor.

 

 • Peki her insan girişimci olabilir mi?

 

 • Tabii ki olur. Girişimcilik sizin diplomanıza, yaşınıza, ırkınıza, cinsiyetinize veya çok akıllı olmanıza bakmaz. Gelişime açıksan ve hedeflerinin doğrultusunda gitmeye kararlı birey olursan senden çok iyi girişimci iş insanı olur.

 

 

 • Başarılı olmak nedir?

 

 • Bir bayan olarak başarıyı her zaman topuklu ayakkabıya benzetmişimdir. Sivri ve bir tepenin başında durmak her zaman zordur, belki günlerce hatta aylarca topuklu ayakkabının üstünde durabilirsin. Bazen ise ayağına bir taş gelir, topuklu ayakkabın kırılır ve yere düşersin. Yolda ayakkabısız yürümek zorunda kalabilirsin fakat bu senin tekrar topuklu ayakkabı giymeyeceğin yani aklındaki kararından vazgeçeceğin anlamına gelmez. Başarıda bu şekildedir. Pes etmeden devam edersen sonunda en tepede sen olursun ve orada sen yürürsün.

 

Gazeteci Fikret Eray Kümbetlioğlu ile kısa söyleşi gerçekleştiren girişimci iş insanı ve aktif yaşam koçu Esma Biner ile özel röportaj çok yakında yayında olacak.

 

Takip etmeye devam edin.

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.